Farkımız


Bildiğiniz üzere, istiridye içinden çıkan gerçek inci birçok internet sitesi tarafından çeşitli fiyat ve kalitelerde satışa sunulmuştur. Müşterilerimizden gelen sorular karşısında, bu sayfayı hazırladık.

1- “İNCİ KOLYE” TESCİLLİ BİR MARKA!

Evet, “inci kolye” tarafımızdan Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanmış tescilli bir markadır ve kullanımı sadece bize aittir. 

2- FİKRİ İLK ORTAYA ÇIKARAN BİZİZ!

İstiridye içinden çıkan gerçek inci ve kolye ürün konseptini, internet sitemizde, gümüş ve özel tasarım olarak ilk üretip satan firma biziz, bizden sonra birçok farklı firma bizden esinlenerek modeller geliştirmeye çalıştı fakat malesef hiçbiri bizim kalitemizde değil.

3- TÜRKİYE’DE ÜRETİYORUZ, ÇİN ÜRETİMİ DEĞİLİZ ! 

Gururla söylemek isteriz, Gümüş, Altın Tüm Zincir ve Kolye Modellerimiz, en son teknoloji ve en ileri kuyumculuk malzemeleri ile Türkiye’de üretilmektedir. Diğer sitelerde Çinden hazır gelen modeller ve kolye uçları kullanılmaktadır.

Bildiğiniz üzere Türkiye Kuyumculuk alanında Dünyadaki sayılı ülkelerden biridir, Gümüş ve Altın üretimi İstanbul Kapalıçarşıda bulunan butik atölyemizde üretilmektedir. Üretim kalitesi dünya standartlarının en üstünde iken, Asla Ucuz Diye Çin menşeli kuyum ürünlerini ve modellerini kullanmayı düşünmedik. Not: istiridye kabukları ve inciler, çin denizlerinde yetiştirilmektedir.

4- EN İLERİ TEKNOLOJİ VE KALİTE, BU KONUDA  İDDALIYIZ!

Evet, inci kolyeleri üretirken,istanbul kapalıçarşıdaki atölyemizde, inci kolyeleri tek tek, herbirine ayrı bir özen göstererek butik olarak üretim yapıyoruz.Ürünlerimiz bu işi yıllardır sanat olarak yapan Sadekar ve Mıhlama Ustası tarafından yapılmaktadır.

Tüm kuyumculuk aletleri, kullanılan Gümüş ve Altın, kaplama ve cilalama işlerinde kullanılan tüm solventler Dünyadaki konusunda en iyi markalardan seçilmiştir.

 5- GERÇEK DOĞAL TAŞLAR, EL İLE MIHLAMA!

Kolye uçlarında kullanılan, Safir, Yakut, Zümrüt gibi değerli taşlar ,ürünlerimizde Has yani Orjinal Gerçek taş olarak kullanılmaktadır. Diğer sitelerde satılan ürünlerde bu taşlar, renkli zirkon (renkli cam) yani değersiz taşlar ile, direkt olarak dökümden çıkmaktadır.

Atölyemizde tüm gerçek ve değerli taşlar, tek tek el ile, pırlanta mıhlama ustamız tarafından takılmaktadır, ve düşmeye karşı ömür boyu garantilidir.

6- MÜŞTERİLERİMİZİ SÜSLÜ KARTLAR VE SERTİFİKALAR İLE KANDIRMIYORUZ !

Müşterilerimizden sorular almaktayız, “Diğer firmalar Uluslararası geçerli sertifika kart veriyorlar, Siz veriyormusunuz? Hayır Vermiyoruz ! 

Uluslararası sertifikalar, genelde pahalı ve pırlanta ürünlere GIA, HRD gibi firmalar tarafından verilir, sebebi ise, gerçekten uluslararası geçerliliği olması ve sertifika ücretlerinin çok yüksek olması. Uluslararası sertifika fiyatları minimum 75 eurodan başlamaktadır ( yaklaşık 600 TL), Sizce sertifika fiyatı 600 TL iken, siz nasıl hem ürünü hemde sertifikayı 190 yada 350- 450 tlye satın alabilirsiniz?

Biz, ne yurt içinde nede yuırtdışında hiçbir geçerliliği olmayan kendi bastığımız plastik kartlar ile hiçbir müşterimizi yanıltmayız.

7- İNCİ KALİTESİ VE İNCİ ÇEŞİTLERİ !

Sitemizde satılan ürünlerde, gerçek kültür incileri kullanılmaktadır, bu inciler tamamen kendilerine özgü doğallıktadırlar. Çıkacak olan inci ile ilgili herhangi bir garanti vermiyoruz.

Piyasada, tatlı su, akoya, south sea, tahiti gibi pahalı inci çeşitleri satılmaktadır, bunların gerçekliği tartışma konusudur, bizde tartışma konusu olan bu incileri kesinlikle satmıyoruz. Çünkü ilk defa sizin açacağınız istiridye içinden çıkan gerçek incinin, kalitesi ve türü ne yazık ki önceden bilinemez. Böyle bir gerçek var iken müşterileri yanıltmak istemeyiz.

Örneğin tahiti incisi olarak çok pahalıya aldığınız inci, para etmeyen boyalı siyah tatlısu incisi çıkabilir.

8- HIZLI TESLİMAT, HEDİYE PAKETİ, YURTDIŞI GÖNDERİM !

Herşeyi dört dörtlük yapsanız bile, hediye paketi, ve teslimat kalitesi çok önemli. İnci kolye olarak, her ürünü özel hediye paketi yapıyoruz, yaptıktan sonra kargo esnasında zarar görmesin diye, karton bir kutuya ardından, kargo poşetine koyuyoruz.

Yurtiçinde, Mng kargo ve Yurtiçi Kargo ile, Yurtdışında ise UPS VE DHL kargo ile en hızlı teslimatı gerçekleştiriyoruz.

Hediye notunuz var ise, hediye kartına ücretsiz yazıp pakete ekliyoruz.

9- İSTANBULDAYIZ !

Firma merkezimiz istanbulda, istediğiniz zaman showroomda ürünleri görebiliyorsunuz. İstanbulda olduğumuzdan Türkiye’nin her bölgesine ve Yurtdışına çok hızlı uçak kargo avantajımız var.

10- SATIŞ SİTELERİMİZ !

www.Vipinci.com

Ürünlerimizin malesef taklitleri popüler sitelerde satılmaktadır. Satın alırken Vipinci sitesinden aldığınıza emin olunuz. Herhangi bir tereddütte lütfen bize ulaşınız.